Výsledky, časy a víťazky Londýnskeho maratónu 2017, keď Mary Keitany prekonáva jediný svetový rekord žien

Ostatné Športy

Váš Horoskop Na Zajtra

Keňskí bežci dominovali na londýnskom maratóne, pretože Daniel Wanjiru a Mary Keitany zvíťazili v elitných pretekoch mužov a žien.

Keitanyová tým vytvorila nový svetový rekord iba pre ženy. Cieľovou čiarou prešiel v čase 2:17:01, čo je najrýchlejší čas od chvíle, keď muži a ženy začali pretekať oddelene.

Wanjiru medzitým vyhral svoj vôbec prvý londýnsky maratón a odolal konkurencii, ktorá bola víťazom, Kenenisa Bekele.

V pretekoch mužského invalidného vozíka David Weir dosiahol rekord v siedmich víťazstvách v londýnskom maratóne.

Tridsaťsedemročný paralympionik víťazný z viacerých medailí prekonal rekord Tanniho Graya-Thompsona v šiestich víťazstvách, keď si prevzal titul priamo na čiare od švajčiarskeho Marcela Huga.

Cieľovou čiarou prešiel za 1 hodinu, 31 minút a 6 sekúnd, iba deň po tom, ako si to rozmyslel, pretože preteky boli jeho poslednými.

najlepšie umelé mlieko pre novorodencov

V pretekoch žien na invalidnom vozíku získala Manuela Scharová svoje vôbec prvé víťazstvo v Londýne.

Kompletný zoznam výsledkov nájdete nižšie ...

NAŽIVO: Sledujte všetky akcie London Marathon na našom živom blogu

Keňan Daniel Wanjiru oslavuje víťazstvo vo svojom prvom londýnskom maratóne (Obrázok: REUTERS)

Kemnya's Mary Keitany vyhrala svoj tretí londýnsky maratón (Obrázok: PA)

David Weir vytvoril rekord v siedmich víťazstvách londýnskeho maratónu (Obrázok: REUTERS)

Manuela Scharová zo Švajčiarska vyhrala svoj prvý londýnsky maratón (Obrázok: Getty Images Europe)

Mužská elita

Daniel Wanjiru získal svoj prvý titul na londýnskom maratóne v nedeľu po príchode domov za 2 hodiny 5 minút a 48 sekúnd.

Keňan vyhral preteky len o päť sekúnd pred svojou drvivou favoritkou na víťazstvo Kenenisou Bekeleovou.

Bekele je držiteľom svetových rekordov na 5 000 a 10 000 metrov, ako aj ôsmich olympijských a svetových titulov.

Mieril za víťazstvom a prekonal rekord Dennisa Kimetta 2:02:57 - stanovený v Berlíne v roku 2014 - a požiadal organizátorov pretekov o kardiostimulátory, aby ho priviedli na polovicu cesty okolo 61:30 - tempom svetového rekordu.

význam čísla 47

Wanjiru však bravúrne odložil Bekeleho a odniesol si svoj prvý titul v Londýne a najväčšie víťazstvo v kariére .

10. Michael Shelley (AUS) - 2:11:38

Úplné výsledky nájdete na stránke Oficiálna stránka s výsledkami London Marathon tu.

Ženská elita

Keňanka Mary Keitanyová vyhrala svoj tretí londýnsky maratón a pokorila tým svetový rekord.

Prekročila čiaru za 2 hodiny 17 minút 1 sekundu, aby zabrala vôbec najrýchlejší čas, odkedy muži a ženy začali pretekať na maratónoch oddelene.

Keitanyová porazila etiópsku Tirunesh Dibabovú, ktorá skončila druhá, potom, čo Dibaba začala bojovať na nábreží, dokonca sa v jednom bode zastavila, pretože sa jej zdalo, že má zvierať žalúdok.

perrie Edwards a Alex

Alyson Dixon bola prvou britskou bežkyňou na trati, ktorá skončila na 12. mieste a upevnila si miesto v britskom tíme na letných majstrovstvách sveta, pretože päťnásobný olympionik Jo Pavey vypadol po 16 míľach.

Keňská Mary Jepkosgei Keitany oslavuje (Obrázok: REUTERS)

Pánsky invalidný vozík

David Weir získal rekordný siedmy titul z londýnskeho maratónu v pretekoch mužov na invalidnom vozíku.

Tridsaťsedemročný hráč si v nedeľu pripísal víťazstvo za hodinu, 31 minút a šesť sekúnd po skončení šprintu, aby len o sekundu porazil obhajcu titulu Marcela Huga.

Rafael Botello Jimenez bol tretí po dramatickom finiši v The Mall, keď Weir absolvoval šesť víťazstiev Tanniho Gray-Thompsona.

Šesťnásobný paralympijský šampión Weir naznačil, že je pripravený odložiť odchod do dôchodku, aby sa mohol naďalej zameriavať na cestné preteky, po tom, čo odišiel z tímu GB po minuloročných sklamaných paralympiádach.

Weir prekračuje hranicu svojho siedmeho titulu na Londýnskom maratóne (Obrázok: REUTERS)

Dámsky invalidný vozík

V pretekoch žien na invalidnom vozíku získala svoj prvý titul na londýnskom maratóne švajčiarska atlétka Manuela Scharová, ktorá prekročila čiaru o 1 hodinu 39 minút 57 sekúnd pred americkými atlétkami Amandou McGroryovou a Susannah Sacroniovou.

Manuela Scharová vyhrala maratón žien na invalidnom vozíku (Obrázok: AFP)