Kedy je finále Wimbledonu 2018 pre mužov? Všetko, čo potrebujete vedieť pred Novakom Djokovičom proti Kevinovi Andersonovi

Tenis

Váš Horoskop Na Zajtra

Novak Djokovič prešiel mimoriadnym päťsetovým maratónom proti Rafaelovi Nadalovi, aby sa dostal do finále Wimbledonu.

Tridsaťjedenročná bývalá svetová jednotka bude v nedeľňajšom predstavení čeliť Kevinovi Andersonovi po víťaznom víťazstve 6: 4, 3: 6, 7: 6 (11: 9), 3: 6 a 10: 8, ktoré trvalo päť a štvrť hodiny. .

Išlo o druhé najdlhšie semifinále vo wimbledonskej histórii a najdlhšie sa mu žilo v pätách.

Ale hoci v piatok titanické boje Andersona a Johna Isnera, ktoré trvali šesť hodín a 36 minút a prinútili hrať druhé semifinále dva dni, boli skôr cvičením v sčítavaní es, bola to liatinová klasika.

Novak Djokovič oslavuje víťazstvo v semifinálovom zápase (Obrázok: Reuters)

Djokovič, ktorý cez noc viedol o dva sety k jednému, stratil nervy, pretože štvrtý set skĺzol a zúrivo si prirážal raketou o podrážku topánky.

Ale v 52. stretnutí týchto veľkých rivalov sa spamätal a porazil vyčerpaného Nadala.

tina burner a Graham Norton

Tu je všetko, čo potrebujete vedieť pred nedeľňajším finále.

Kedy je finále Wimbledonu pre mužov?

V nedeľu 15. júla.

Koľko je hodín?

Zápas sa začne o 14.00 hod.

Kevin Anderson oslavuje svoje epické semifinálové víťazstvo (Obrázok: Getty Images Europe)

Ako to môžem sledovať?

Živé vysielanie bude na stanici BBC One od 13.00 h a na BBC Two sa prejde včas o 15.55 h, aby bolo možné sledovať živé prenosy zo zápasu.