Podrobnosti žrebu druhého kola Carabao Cupu, keď kluby Premier League vstupujú do súťaže

Správy

Váš Horoskop Na Zajtra

Carabao Cup sa začal v utorok večer a pre tímy majstrovstiev to bola nočná mora.

Bolo tam veľa šokov, pričom bolo vyradených nie menej ako 11 strán druhej úrovne – a deväť z nich opozíciou z nižšej ligy. Iba Norwich a Preston zabezpečili bezpečný prechod, aj keď po tom, čo porazili svojho kolegu majstrovstvá strany.

kto ide do džungle 2019

Medzi najväčšie skalpy patril Hull City, ktorý prehral vonku 2:1 s rivalom z Yorkshire Bradford City. Tigers sa dostali do vedenia, ale strana Marka Hughesa prišla zozadu a vybojovala si miesto v druhom kole. Medzi ďalšie tímy druhej úrovne, ktoré strany League Two vyradia, patria Blackpool, Luton a Reading. Tangerines boli porazení Barrowom na penalty, zatiaľ čo posledné dve prehrali v riadnom hracom čase s Newportom a Stevenageom.

Ďalšie tímy Championship, ktoré padli na prvej prekážke, boli Wigan, ktorý prehral 1:0 s Fleetwoodom a Cardiff ktorých doma pokoril Portsmouth 3:0.

QPR, Stoke a Swansea sa dostali na pokutové kopy proti opozícii League One, pričom Charlton vyradil Rangers, Oxford dostal lepších mužov Russella Martina na bodové kopy a Potters porazil Morecambe.

Ďalšie vynikajúce výsledky videli, že Exeter zdemoloval svojho kolegu z League One Cheltenham 7-0, zatiaľ čo Bolton zdolal Salford a vyhral 5-1. Minulý týždeň sa Millwall stal prvým skalpom tohtoročnej súťaže, keď ho Cambridge vyhodil.

Norwich City bolo jedným z dvoch majstrovstiev – spolu s Prestonom –, ktorí si zarezervovali svoje miesto v druhom kole EFL Cupu.

Žreb ďalšej fázy súťaže sa uskutoční v stredu večer. Uskutoční sa po skončení nerozhodného výsledku medzi Sheffield Wednesday a Sunderlandom, ktorý bude naživo vysielať Sky Sports. Tento súboj je jedným zo siedmich vynikajúcich nerozhodných výsledkov v prvom kole. Druhé kolo zostane regionálne.

35 víťazov prvého kola bude v žrebovaní spolu s 15 ďalšími stranami. Tvorí ho majstrovské duo Watford a Burnley spolu s 13 najlepšími tímami, ktorí nemajú v tejto sezóne na programe európsky futbal. Tento zoznam zahŕňa rád Leicester , Nottingham Forest, Leeds a Everton .

Liverpool , aktuálni držitelia, vstúpia do súťaže v treťom kole spolu so šiestimi ďalšími špičkovými leteckými tímami zapojenými do európskych akcií.