Váš Horoskop Na Zajtra

Športová osobnosť roka BBC je jednou z najočakávanejších udalostí v športovom kalendári.

Športovci a ženy zo všetkých odborov sa stretávajú a oslavujú všetky úspechy, ktoré britský šport v roku 2018 dosiahol.

kde je jason orange

Úradujúcim šampiónom je Mo Farah, ale po vyhlásení víťaza neskôr v noci bude na trofeji nové meno.

Užší zoznam bol práve predstavený, pričom Harry Kane vedie po boku víťaza Tour De France Gerainta Thomasa a majstra sveta formuly 1 Lewisa Hamiltona.

K nim sa pridávajú šprintérka Dina Asher -Smithová, skeletonová pretekárka Lizzy Yarnoldová a kriketu James Anderson - pre Tysona Furyho však nie je miesto.

Boxer je prekvapujúcim opomenutím, ktoré bolo zaúčtované do 3/1, čo z neho robí jedného z obľúbených medzi bookmakermi, ktorí si domov odniesli cenu.

Tu sú všetci súťažiaci v behu o zdvihnutie trofeje.

Harry Kane - 15/8

Kane bol vynikajúcim hráčom Anglicka na letných majstrovstvách sveta (Obrázok: Reuters)

Neustály zdroj gólov klubu Tottenham Hotspur, útočník Harry Kane prežil nezabudnuteľný rok 2018.

Kane absolvoval ďalšiu hviezdnu sezónu Premier League, v ktorej strelil 30 gólov a pridal ďalších 11 zásahov v pohárových súťažiach.

Potom prišli majstrovstvá sveta, najväčšia etapa v celom futbale, a Kane nesklamal. Bol troma levmi, ktorí sa dostali do semifinále, bol jednou z vedúcich osobností najlepšieho zámorského turnaja Anglicka od turnaja Italia 90.

Turnaj bol aj dejiskom prvého víťazstva Anglicka v penaltovom rozstrele v histórii Svetového pohára, ale Kane si bude najviac pamätať čas v Rusku tým, že ako prvý anglický hráč vyhral Zlatú kopačku od čias Garyho Linekera v Mexiku 86.

1234 anjelské číslo láska

Geraint Thomas - 4. 9.

Thomas sa stal iba tretím Britom, ktorý vyhral Tour de France (Obrázok: AFP)

Waleský čarodejník tímu Sky Geraint Thomas si musel v lete pamätať rok po svojom víťazstve na Tour De France.

Stal sa iba tretím Britom, ktorý vyhral Tour, nadväzujúc na úspechy Bradleyho Wigginsa a Chrisa Frooma v posledných rokoch.

Na vrchole Tour Thomas získal prvé miesto v časovke na národných cestných majstrovstvách začiatkom tohto roka, aby dosiahol najslávnejší rok v kariére.

Lewis Hamilton - 10/3

Hamilton získal svoj piaty titul majstra sveta v tomto roku (Obrázok: James Moy Photography/PA obrázky)

Lewis Hamilton, považovaný za jedného z najlepších pilotov histórie formuly 1 v histórii, absolvoval ďalší šterlingový rok piatym titulom majstra sveta.

Hamilton si pri ceste za titulom pripísal víťazstvo v 11 Grand Prix, keď odložil výzvu Sebastiana Vettela.

Tridsaťtriročný hráč bude chcieť pridať gong Športová osobnosť roka k ďalším individuálnym oceneniam, ktoré získal za posledných 12 mesiacov: Hawthorn Memorial Trophy, ktorú získal rekordný ôsmykrát, a FIA Pirelli. Cena Pole Position, ktorú si pripísal už štvrtýkrát.

Dina Asher -Smith - 1.12

Asher-Smith je najpravdepodobnejšou ženou, ktorá získala cenu (Obrázok: Getty Images Europe)

Britská šprintérka Dina Asher-Smith má za sebou bleskový štart svojej mladej atletickej kariéry a získala množstvo medailí na národnej i medzinárodnej scéne.

Asher-Smithová získala zlaté medaily v štafete na 4x100 m na hrách Spoločenstva a v štafete na 100 m, 200 m a 4x100 m na majstrovstvách Európy v Berlíne a zároveň ukončila rok ako najrýchlejšia žena na 100 m a najrýchlejšia na 200 m.

Nedávno tiež vyhrala gong BT Action Action Woman of the Year.

Lizzy Yarnold - 33/1

Lizzy Yarnold je outsiderom pre hlavnú cenu (Obrázok: Getty Images AsiaPac)

Lizzy Yarnold ukončila svoju pozoruhodnú kostrovú kariéru na vrchole, keď vo februári vyhrala zimné olympijské zlato v Pchjongčchangu.

Yarnold je najstaršou osobou, ktorá kedy získala kostrové zlato, a obhajuje korunu, ktorú získala štyri roky predtým v Soči.

30-ročná bojovala so zranením a chorobou, aby dramaticky získala korunu a vytvorila tak rekord vo svojom poslednom behu.

6 týždňov prázdnin 2018

Odvtedy oznámila svoj odchod zo športu a ukončila tak skvelú kariéru na ľade.

James Anderson - 80/1

Anderson je prekvapením zaradením do užšieho zoznamu (Obrázok: REUTERS)

Anglická hviezda James Anderson sa stal najúspešnejším rýchlym nadhadzovačom v testovacom krikete začiatkom tohto roka.

Námorník prekonal Glenna McGratha, keď na ovále vzal svoju 564. testovaciu bránku proti Indii.

36-ročný rodák z Burnley je oporou anglického klubu viac ako desať rokov a nevykazuje žiadne známky spomalenia.

Pomohol im k víťazstvám série Test nad Indiou a Srí Lankou, keď sa odrazili od sklamanej porážky Ashes z minulej zimy.

Čítaj viac

Osobnosť roka BBC Sports 2018
Thomas korunoval víťaza SPOTY Mongerova reč „skrátená“ od Balding Hamilton kritizoval komentár „slumov“ Fanúšikovia dymia, pretože Fury vynechal finalistov